Хроника Билтен на МВР

Тепачка во Кондово: Го тепал соседот, па го удирал со тврд предмет

Насилникот, според пријавата, употребил и тврд предмет.

Тепачка во Кондово: Го тепал соседот, па го удирал со тврд предмет

На 14.06.2024 во 16:40 часот во СВР Скопје било пријавено дека во с.Кондово, скопско, поради нерасчистени имотно – правни односи, Р.И.(32) од Кондово бил физички нападнат од С.А.(35) од истото село.

Насилникот, според пријавата, употребил и тврд предмет.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

To top