Хроника СВР Скопје

Тепачка во Арачиново поради нерасчистени имотно-правни односи

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Тепачка во Арачиново поради нерасчистени имотно-правни односи

На 22.05.2024 во 18:30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во двор од семејна куќа во с.Арачиново, скопско, поради нерасчистени имотно-правни односи, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу М.Ј.(28) и Б.Ј.(32), двајцата од с.Арачиново.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

To top