Хроника диоломи

Стружанец уапсен за изработка на лажни дипломи

Канцеларијата за криминалистички истраги во Струга поднела обвинение против лице иницијали Д.М. (34), од истиот град, поради сомнежи за извршување на кривичното дело „фалсификување на документи“, објави МВР.

Стружанец уапсен за изработка на лажни дипломи

Канцеларијата за криминалистички истраги во Струга поднела обвинение против лице иницијали Д.М. (34), од истиот град, поради сомнежи за извршување на кривичното дело „фалсификување на документи“, објави МВР.

Екипи на МВР упаднале во неговиот дом на 4 јуни при што се откриени и запленети неавтентични дипломи.

Запленет е и компјутер во кој имало содржечки датотеки употребени за производство на таквите документи.

To top