Хроника СВР Скопје

Старец нападнат во својот двор, насилникот му е внук

Тој употребил и остар предмет.

Старец нападнат во својот двор, насилникот му е внук

На 20.04.2024 во 22:00 часот во СВР Скопје, 82-годишник од Скопје пријавил дека во дворот од семејната куќа на подрачјето на Кисела Вода, по претходна расправија, бил физички нападнат од својот внук М.Т.(27) од Скопје.

Тој употребил и остар предмет.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

Најнови вести од Хроника

To top