Хроника Ученичката му кажала на психологот

Средношколка на преглед во ГАК: Пријавила дека хаусмајстор ја допирал во училиште

-Според пријавеното, 55-годишен хаусмајстор во училиштето ја допирал по телото и таа го пријавила случајот кај психологот во училиштето, информира МВР.

Средношколка на преглед во ГАК: Пријавила дека хаусмајстор ја допирал во училиште

На 13.11.2023 околу 19.30 часот во СВР Скопје, лекар од Клиниката за гинекологија и акушерство Скопје пријавил дека кај нив на преглед дошла 18-годишна ученичка од средно училиште на подрачје на Карпош.

-Според пријавеното, 55-годишен хаусмајстор во училиштето ја допирал по телото и таа го пријавила случајот кај психологот во училиштето, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

To top