Хроника Општина Лозово

Со возило излетал од коловозот: Тешко повреден 73-годишен маж

Извршен бил увид од увидна екипа од ОВР Свети Николе.

Со возило излетал од коловозот: Тешко повреден 73-годишен маж

На 04.04.2024 во 13:20 часот во ОВР Свети Николе било пријавено дека на локалниот пат од крстосница А-3 до с.Каратманово, општина Лозово, патничко возило „форд“ со светиниколски регистарски ознаки, управувано од С.Д.(76) од с.Лозово, излетало надвор од коловозот.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот констатирани во Општа болница Велес.

Извршен бил увид од увидна екипа од ОВР Свети Николе.

To top