општина лозово

Пронајдени се 13 резултати на тема „општина лозово“
Општини

Цветковски: Ја отворивме Општина Лозово за сите граѓани, обезбедивме таблети за учениците од прво до четврто одделение како и набавка на смарт табли со LCD проектори и интерактивни панели за потребите на наставниот кадар и учениците

Во изминатите 100 дена, заедно со мојот тим, пред вас граѓаните, на дело го спроведуваме концептот на транспарентно и одговорно работење,...
Македонија

Цветковски: Создаваме нова иднина – Најпрво ќе го решам проблемот со водата за пиење во Лозово, и ќе ги променам водоводните и канализациони мрежи

„Во изминатиот период се случуваа работи, не по добро, има земање класични провизии. Има злоупотреба на финансиските средства, направени...
Општини

Цветковски: Заедно на 17-ти Октомври да ги започнеме промените и да означиме крај на омразата, на поделбите, на нетрпеливоста во општина Лозово

Кандидатот за градоначалник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ од општина Лозово, Бошко Цветковски преку статус на Фејсбук ги повикува граѓаните...
Вести

Градоначалникот на Лозово етикетираше новинари бидејќи го прашале зошто не работи помпезно најавуваната градинка

Се редат скандалите поврзани со градоначалникот на Лозово, Ацо Велковски. Најпрво се „прослави“ со мобинг кон вработена, потоа со лажното...