Хроника сообраќајна драма во Гостивар

Со голф удрил во неговото возило, го претепал, па му ја прегазил ногата

Извршен бил увид и се преземаат мерки за расчистување на настанот.

Со голф удрил во неговото возило, го претепал, па му ја прегазил ногата

Т.М.(44) од Гостивар вчера во 13:00 часот пријавил дека на улицата „Илинденска“ во Гостивар, едно лице со патничко возило „голф караван“ со гостиварски регистарски ознаки, најпрвин удрило во неговото возило, а потоа физички го нападнало и му ја прегазило ногата. Извршен бил увид и се преземаат мерки за расчистување на настанот.

To top