Хроника на подрачјето на Гази Баба

Скопјанка претепана во кругот на детска градинка

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Скопјанка претепана во кругот на детска градинка

Денеска (11.12.2023) во 09.00 часот во СВР Скопје, Е.Ф.(34) од Скопје пријавила дека во кругот на детска градинка на подрачјето на Гази Баба била физички нападната од едно лице. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

To top