Хроника Драма

Скопјанец претепан од крадец во Драчево

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Скопјанец претепан од крадец во Драчево

На 27.02.2024 во 13.00 часот во СВР Скопје, Е.Б.(26) од с.Батинци, скопско, пријавил дека околу 01.25 часот во кругот на приватна фирма на подрачјето на Драчево бил физички нападнат од едно лице, кое било затекнато при извршување кражба со уште две други лица. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

To top