Хроника Гази  Баба

Скопјанец направил хаос на бензинска, бил агресивен кон полицајци

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Скопјанец направил хаос на бензинска, бил агресивен кон полицајци

Денеска (21.04.2024) во 00:45 часот, полициски службеници од Полициската станица Гази  Баба го привеле Б.П.(30) од Скопје затоа што на бензинска станица во с.Јурумлери, скопско, го нарушил јавниот ред и мир.

Тој агресивно се однесувал кон полициски службеници кои извршувале службени дејствија.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Најнови вести од Хроника

To top