полицајци

Пронајдени се 106 резултати на тема „полицајци“
Хроника

Го запреле за да му укажат дека сторил сообраќен прекршок а тој агресивно ги нападнал – приведен 37 годишно лице од Скопје

Полицајци вчера на автопатот Тетово-Гостивар привеле жител на Скопје поради агресивност, откако претходно го запреле за да му укажат...
Хроника

Бегал од полиција, па се удрил во нивни автомобил – повредени двајца полицајци, поднесено обвинение против косовски државјанин

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен предлог против еден државјанин на Република Косово за кривично дело – Загрозување...
Вести

Десетина полициски службеници уапсени поради фалсификување патни исправи и лични документи, полициската акција е во тек

Претпладнево во голема полициска акција се уапсени десетина полициски службеници кои биле дел од ланец за фалсификување на патни исправи...
Познати

Ванеса Брајант ги пронајде полицајците кои се фотографирале со мртвото тело на Коби – јавно ги објави нивните имиња и покрена тужба (ФОТО)

Ванеса Брајант, сопругата на трагично загинатата легенда на кошарката Коби, покрена тужба против четворица полицајци кои се сликале...
Регион

Најмалку двајца полицајци и еден вработен се повредени во синоќешниот инцидент во мигрантскиот камп во близина на Сараево

Припадници на специјалните полициски единици интервенираа ноќеска за да ги смират инцидентите што избувнаа во еден од центрите за...