Хроника СВР Скопје

Скопјанец нападнат од три лица, му го оштетиле возилото

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Скопјанец нападнат од три лица, му го оштетиле возилото

На 03.05.2024 во 19:00 часот во СВР Скопје, А.М.(40) од с.Волково, скопско, пријавил дека околу 17:00 часот на подрачјето на Карпош, по претходни недоразбирања, бил физички нападнат од М.Т., Г.Ѓ. и уште едно лице.

Насилниците користеле тврди предмети и му го оштетиле неговото возило.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

To top