Хроника

Син си ја нападнал мајката, брат ја истепал сестрата, а партнерка го извлекла подебелиот крај среде полноќ – полицијата вчера со полни раце работа

Син си ја нападнал мајката, брат ја истепал сестрата, а партнерка го извлекла подебелиот крај среде полноќ – полицијата вчера со полни раце работа

На 02.04.2024 во 20.30 часот полициски службеници од Полициската станица Чаир го лишиле од слобода Б.Ѓ.(19) од Скопје по претходна пријава дека околу 20.15 часот во семејниот дом на подрачјето на Чаир, физички ја нападнал својата 18- годишна сестра. По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Денеска (03.04.2024) во 00.50 часот во СВР Скопје, 38-годишна жена од Македонски Брод пријавила дека на 02.04.2024 околу 22.00 часот на подрачјето на Карпош, била физички нападната од нејзиниот партнер Д.А.(40) од Скопје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На 02.04.2024 во 17.21 часот во СВР Скопје, 70-годишна жена од Скопје пријавила дека околу 16.30 часот во семејниот дом на подрачјето на општина Аеродром, била физички нападната од нејзиниот син Д.Ј.(47) од Скопје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

To top