Хроника Железара

Се степале, па 21-годишен скопјанец извадил нож

На 06.06.2024, во населба Железара, по претходна расправија и физичка пресметка, пријавениот се обидел со нож да го нападне Р.Б.Ј..

Се степале, па 21-годишен скопјанец извадил нож

СВР Скопје поднесе кривична пријава против А.А.Г.(21) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „загрозување на сигурноста“ и „насилство“.

На 06.06.2024, во населба Железара, по претходна расправија и физичка пресметка, пријавениот се обидел со нож да го нападне Р.Б.Ј..

To top