Хроника

СЕ КРАДЕ И ВО МВР: Вработена во министерството во зградата на МРТВ пријавила кај колегите дека и фали ова од чантата која и била во канцеларијата

СЕ КРАДЕ И ВО МВР: Вработена во министерството во зградата на МРТВ пријавила кај колегите дека и фали ова од чантата која и била во канцеларијата

На 31.01.2024 во 15.30 часот во Полициска станица Центар, Џ.Д.(39) од Скопје, вработена во МВР, во зградата на МРТВ, пријавила дека во текот на денот, од чанта во нејзината канцеларија ѝ бил одземен паричник.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

To top