Хроника Агресивно однесување

Расчистен нападот врз новинарска екипа во Тетово

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок

Расчистен нападот врз новинарска екипа во Тетово

Во Секторот за внатрешни работи Тетово денеска извршен е службен разговор со 43-годишниот А.С. од тетовско Горно Палчиште.

-На 07.11.2023 во 12.00 часот тој бил пријавен од 25-годишниот Н.А. од гостиварско Калиште дека на Зелениот пазар во Тетово агресивно се однесувал кон него и негова колешка додека подготвувале материјал за новинарски прилог. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок, информираат од МВР.

To top