Хроника СВР Скопје

Приведен тинејџер, кај него најдена бела прашкаста материја

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Приведен тинејџер, кај него најдена бела прашкаста материја

На 03.03.2024 во 21:00 часот на подрачјето на Карпош, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода В.Д.(19) од Скопје затоа што кај него била пронајдена и одземена бела прашкаста материја.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

To top