Хроника Трагедија

Познат идентитетот на пејачот кој беше убиен во Скопје, имаше само 29 години

Првично избувнала тепачка меѓу неколкумина млади луѓе, а потоа дошло до пукање.

Познат идентитетот на пејачот кој беше убиен во Скопје, имаше само 29 години

29-годишниот Амар Исмани од Скопје популарен пејач е жртвата по синоќешното пукање на Пластичарска улица, дознава ТВ21.

Првично избувнала тепачка меѓу неколкумина млади луѓе, а потоа дошло до пукање.

Амар Исмани беше пејач со многу популарни видеа, поставени на видео-платформата јутуб.

Инцидентот започнал со расправии, па прераснал во физичка пресметка со употреба на огнено оружје. Вкупно три лица биле хоспирализирани.

To top