Хроника Радишани

Повредени тројца членови на едно семејство, биле нападнати во Скопје

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Повредени тројца членови на едно семејство, биле нападнати во Скопје

На 09.03.2024 во 19:20 часот во СВР Скопје, Ј.В.(54) од Скопје пријавил дека околу 10:30 часот во населбата Радишани во Скопје тој, неговиот син Х.В.(29) и неговиот сват В.Р.(64) по претходна расправија биле физички нападнати од О.М.(29) и уште едно лице со остар и тврд предмет.

Со тешки телесни повреди се здобиле Х.В. и В.Р., а пријавителот се здобил со телесни повреди.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

To top