Хроника Употребен и остар предмет

Повреден Италијанец на Бит Пазар

Денеска (22.11.2023) во 02.00 часот во Полициската станица Бит Пазар, од Итна медицинска помош било пријавено дека на подрачјето на Бит Пазар со повреди бил пронајден Ф.Р.(23) од Италија.

Повреден Италијанец на Бит Пазар

Според пријавеното, тој на подрачјето на Центар бил физички нападнат од неколку лица, откако претходно влегол во нивното возило.

Како што е пријавено, при нападот тие употребиле и остар предмет. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, инфомрираат од МВР.

To top