Хроника ОВР Струга

Поради тоа што полицијата го најде во неговото „БМВ“, маж доби кривична пријава

При преглед во неговото возило „бмв“, извршен во струшкото село Велешта, полициските службеници од Одделението за недозволена трговија со дрога пронајдоа и одзедоа кокаин.  

ОВР Струга поднесе кривична пријава против В.Т.(29) од селото Подмолје, општина Дебрца, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори“.

При преглед во неговото возило „бмв“, извршен во струшкото село Велешта, полициските службеници од Одделението за недозволена трговија со дрога пронајдоа и одзедоа кокаин.

To top