Хроника полицијата работи на пронаоѓање на лицето

Полицијта трага по 19-годишн неготинка

Секторот за внатрешни работи Велес попладнево информира дека се трага по 19 – годишна неготинка, која се оддалечила од домот.

Полицијта трага по 19-годишн неготинка

– Вчера во 12:00 часот во ОВР Неготино, М.Д.(42) пријавила дека од домот се оддалечила нејзината ќерка А.М.(19).

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето, соопштија од СВР Велес.

To top