Хроника полицијата работи на случајот

Опожарен автомобил на прилепчанец во неговиот двор

На 11.03.2023 околу 00.10 часот во ОВР Прилеп било пријавено дека во двор од куќа на ул.„Борка Стеваноски“ во Прилеп, сопственост Б.В.(40) од Прилеп, било опожарено неговото патничко возило „опел инсигниа“ со прилепски регистарски ознаки.

Опожарен автомобил на прилепчанец во неговиот двор

Пожарот бил изгаснат од сопственикот, а повредени лица нема. Увид извршила екипа од ОВР Прилеп.

За настанот бил известен јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

To top