Хроника полицијата работи на случајот

Ограбена продавница во општина Аеродром

На 29.01.2024 во 19.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека во продажен објект на подрачје на подрачје на Аеродром – Скопје едно лице со закана кон вработената одзело пари.

Ограбена продавница во општина Аеродром

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

To top