Хроника мвр билтен

Ограбена обложувалница во Чаир

На 14.05.2024 во 21.17 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на подрачјето на Чаир во Скопје две лица со закана кон вработениот одзеле пари од дневниот промет.

Ограбена обложувалница во Чаир

На 14.05.2024 во 21.17 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на подрачјето на Чаир во Скопје две лица со закана кон вработениот одзеле пари од дневниот промет.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

To top