Хроника

Нападнато обезбедување во гинекологија Чаир

Нападнато обезбедување во гинекологија Чаир

На 11.04.2024 во 18.50 часот во СВР Скопје, Ж.Д.(60) од Скопје пријавил дека околу 13.00 часот на работното место како обезбедување во Јавна здравствена установа – Специјална болница по гинекологија и акушерство во Чаир бил физички нападнат од две лица.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

To top