Хроника Насилство

Млада скопјанка нападната од соседот

На 19.02.2024 во угостителски објект во Скопје, пријавениот физички ја нападнал неговата 37-годишна сосетка. 

Млада скопјанка нападната од соседот

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Б.Т.(47) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“.

На 19.02.2024 во угостителски објект во Скопје, пријавениот физички ја нападнал неговата 37-годишна сосетка.

To top