Хроника Шуто Оризари

Малолетник се обидел да силува девојче во Скопје

Се преземаат мерки за расчистување на случајот. 

Малолетник се обидел да силува девојче во Скопје

На 21.05.2024 во 20:31 часот во СВР Скопје, 30-годишен жител на населбата Шуто Оризари во Скопје пријавил дека малолетник од истата населба се обидел да изврши обљуба врз неговата малолетна ќерка.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

To top