Хроника физички нападнат од двајца малолетници

Малолетник претепан на автобуска во близина на училиште во Аеродром

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Малолетник претепан на автобуска во близина на училиште во Аеродром

На 14.12.2023 во 17.30 часот во СВР Скопје, Р.Б.(43) од Скопје пријавил дека околу 13.15 часот на автобуската постојка во близина на средно училиште на подрачјето на Аеродром неговиот малолетен син бил физички нападнат од двајца малолетници. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

To top