Хроника СВР Битола

Кај маж најден хероин, кривична за дилерот од кој го купил

На 12.04.2023 во Прилеп, полициски службеници извршиле преглед над 37-годишник од Прилеп, при што пронашле и одзеле хероин, кој претходно го купил од пријавениот.

Кај маж најден хероин, кривична за дилерот од кој го купил

СВР Битола поднесе кривична пријава против Ф.П. (34) од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори“.

На 12.04.2023 во Прилеп, полициски службеници извршиле преглед над 37-годишник од Прилеп, при што пронашле и одзеле хероин, кој претходно го купил од пријавениот.

To top