Хроника мвр

Ја обвинила свекрвата за разводот, па ја избодела со нож и се сокрила во хотел

Бајра Лакота (66) од село кај Сјеница синоќа била убиена по расправија со снаата Љ.А., која потоа крвава избегала во хотел во Ужице, каде набрзо била уапсена.

Ја обвинила свекрвата за разводот, па ја избодела со нож и се сокрила во хотел

Бајра Лакота (66) од село кај Сјеница синоќа била убиена по расправија со снаата Љ.А., која потоа крвава избегала во хотел во Ужице, каде набрзо била уапсена.

Осомничената синоќа бил приведен во хотел во близина на автобуската станица. Расправијата меѓу снаата и свекрвата наводно кулминирала откако осомничената ја обвинила жртвата дека е причина за разводот со нејзиниот син.

„Осомничената Л.А.А синоќа по расправија грабнала нож и ја избодела нејзината свекрва Бајра во семејниот дом. Несреќната жена имала неколку убодни рани по целото тело. Насекаде имаше крв. „Бајра лежеше во локва крв, а нејзината луда снаа истрча од дома облеана во крв“, вели изворот и додава:

„Во меѓувреме Бајра им подлегна на тешките повреди кои ги доби од снаата. Л.А. побегнала во непознат правец, а осомничената била уапсена во хотел во Ужице со брза и ефикасна полициска акција“.

Истрагата е во тек и ја води Вишото јавно обвинителство во Нови Пазар кое ќе ги утврдува сите детали за грозоморното злосторство.

Осомничената дошла во Србија неколку дена пред злосторството со женско лице“, пишува Санџак.

Синот на убиената Бајра Лакота, Амел Лакота, кој е поранешен сопруг на осомничената, е во Германија и во тек се подготовките за негово враќање во Србија. Инаку, Амел Лакота е успешен бизнисмен и поседува неколку фирми во Германија.

To top