Хроника Гази Баба

Хаос во фирма во Скопје: Работник нападнат од шефот

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Хаос во фирма во Скопје: Работник нападнат од шефот

На 07.02.2024 во 13:30 часот во СВР Скопје, З.Т.(45) од Скопје пријавил дека на 06.02.2024 околу 16:45 часот на подрачјето на Гази Баба во Скопје, по претходно недоразбирање околу работни задачи, бил физички нападнат од О.Т.

Напаѓачот, според пријавата, е сопственик на фирмата каде што работел.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

To top