Хроника Струга

Фатен додека користи дрога, маж доби кривична пријава

На 14.04.2023, полициски службеници го затекнале пријавениот со уште едно лице при користење наркотични дроги, а при преглед на возилото, исто така, била пронајдена и одземена фолија со остатоци од прашкаста материја.

Фатен додека користи дрога, маж доби кривична пријава

Надворешна канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против Х.Г.(41) од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „овозможување на употреба на наркотични дроги“ и „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори“.

На 14.04.2023, полициски службеници го затекнале пријавениот со уште едно лице при користење наркотични дроги, а при преглед на возилото, исто така, била пронајдена и одземена фолија со остатоци од прашкаста материја.

To top