Хроника СВР Скопје

Две жени нападнати во домот на едната од нив

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.  

Две жени нападнати во домот на едната од нив

На 21.05.2024 во 20.10 часот во СВР Скопје, Б.К.(29) пријавила дека во својот дом на подрачјето на Гази Баба, таа и С.Д.(27), двете од Скопје, биле физички нападнати од С.Р.(32) и Е.М.(40), двајцата од Скопје.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

To top