Хроника

Две жени истепале и ограбиле тетовка, еве што вредно и земале

Две жени истепале и ограбиле тетовка, еве што вредно и земале

Триесет и шестгодишната Х. З. од Тетово, вчеравечер, во 21 часот, во СВР Тетово пријавила дека еден час пред тоа на улицата Илинденска во Тетово била физички нападната од две женски лица, кои притоа ѝ го одзеле и златниот накит што го имала на себе, извести СВР Тетово.

Се преземаат мерки за расчистување и документирање на случајот.

To top