Хроника СВР Тетово

Двајца насилници добија кривични пријави

На 08.02.2024, по претходна расправија, пријавените физички го нападнале А.Н.(54), а притоа употребиле и тврд предмет.

Двајца насилници добија кривични пријави

СВР Тетово поднесе кривична пријава против А.М.(41) од Тетово и Ј.Б.(37) од Гостивар, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување со опасно орудие при тепачка или караница“.

На 08.02.2024, по претходна расправија, пријавените физички го нападнале А.Н.(54), а притоа употребиле и тврд предмет.

 

To top