Хроника Македонска Каменица

Дедовци се тепале, двајцата си нанеле тешки телесни повреди

На 12.05.2024 на место викано „Равни дол“ во Македонска Каменица, пријавените го нарушиле јавниот ред и мир со меѓусебна физичка пресметка, при што си нанеле тешки телесни повреди.

Дедовци се тепале, двајцата си нанеле тешки телесни повреди

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Делчево поднесе кривична пријава против С.А.(72) и З.Ј.(60), двајцата од Македонска Каменица, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка телесна повреда“.

На 12.05.2024 на место викано „Равни дол“ во Македонска Каменица, пријавените го нарушиле јавниот ред и мир со меѓусебна физичка пресметка, при што си нанеле тешки телесни повреди.

To top