Хроника Насилство

Четири лица се тепале на Бит Пазар

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Четири лица се тепале на Бит Пазар

На 10.06.2024 во 09:30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на подрачјето на Бит Пазар во Скопје бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу С.Р.(62) и А.С.(30), двајцата од Скопје, од една страна и Б.И.(46) од с.Страхојадица, скопско и А.И.(41) од Скопје од друга страна.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

To top