Хроника МВР

Четири лица каснати од кучиња скитници

На 05.03.2024 во 22.22 часот во Полициската станица Аеродром, Е.Х.Г.(19) од Скопје пријавила дека на кеј на река Вардар била касната од куче скитник.

Четири лица каснати од кучиња скитници

Денеска (06.03.2024) во 00.10 часот во Полициската станица Аеродром, Х.П.(63) и Т.Б.(27), двајцата од Скопје, пријавиле дека на бул.„Јане Сандански“ во Скопје биле каснати од куче скитник.

На 05.03.2024 во 22.22 часот во Полициската станица Аеродром, Е.Х.Г.(19) од Скопје пријавила дека на кеј на река Вардар била касната од куче скитник.

На 05.03.2024 во 11.55 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, С.М.(76) од Скопје пријавил дека на бул.„Партизански Одреди“ во Скопје бил каснат од куче скитник.

На 05.03.2024 во 21.05 часот во СВР Тетово, 51 – годишната Н.Љ. од Тетово пријавила дека на улица „Јордан Златановски“ во Тетово била касната од куче скитник. Притоа, бегајќи, паднала и се здобила со тешки телесни повреди констатирани во Клиничка болница Тетово.

To top