Хроника Аеродром

Биле агресивни кон полицајци, приведени две лица

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок. 

Биле агресивни кон полицајци, приведени две лица

Денеска (07.04.2024) во 06:10 часот на подрачје на подрачје на општина Аеродром, полициски службеници од Полициската станица Аеродром ги привеле Д.Ј.(48) од Скопје и О.Т.(41) од Крива Паланка затоа што го нарушиле јавниот ред и мир и агресивно се однесувале кон полициски службеници кои извршувале службени дејствија.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

To top