аеродром

Пронајдени се 154 резултати на тема „аеродром“
Скопје

„Македонија е единствена држава во која има политички затвореници“: Советниците на ВМРО-ДПМНЕ во Аеродром ја напуштија седницата

Како координатор на советничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата изјавувам дека ние денеска ќе ја напуштиме седницата на Советот...
Хроника

Детали за несреќата во Аеродром: Малолетно девојче повредено кога во неа удрило возило управувано од 20-годишен возач

Малолетно девојче во Скопје се здобило со тешки телесни повреди кога во неа удрило возило управувано од 20-годишен возач. Девојчето е...
Вести

Општина Аеродром шест месеци со празни ветувања- никој не сака да го отстрани шутот од опожарена куќа од која излегуваат стаорци и змии (ФОТО)

Жители од општина Аеродром се обратија до редакцијата на КУРИР откако со месеци биле манипулирани од страна на општината Аеродром. Станува...
Вести

Ќе се наежите од глетката и звуците: Се појави снимка од внатрешноста додека горел авионот во кој удри гром и пеплоса 13 патници (ВИДЕО)

13 луѓе загинаа откако изгореа во пожарот кој го зафати авионот додека слетуваше на московскиот аеродром, додека судбината на повредените...