аеродром

Пронајдени се 143 резултати на тема „аеродром“
Вести

Ќе се наежите од глетката и звуците: Се појави снимка од внатрешноста додека горел авионот во кој удри гром и пеплоса 13 патници (ВИДЕО)

13 луѓе загинаа откако изгореа во пожарот кој го зафати авионот додека слетуваше на московскиот аеродром, додека судбината на повредените...
Вести

Силјановска Давкова: Владата на СДСМ и Заев наликува како авион без пилот, се што направија е на штета на граѓаните

Кандидатот за претседател на Република Македонија, Гордана Силјановска Давкова вечерва се обрати на граѓаните во Аеродром. Силјановска...
Регион

Дејство како на филм: Украле 10 милиони евра од аеродром во Тирана, воделе престрелка со полицијата и држеле бомба во рацете

Во вчерашниот грабеж на аеродромот во Тирана, според последните информации, биле украдени 10 милиони евра. Полицијата ги демантираше...
Скопје

Ги искина плакатите од Силјановска Давкова, па се обиде физички да нападне членови на УМС на ВМРО-ДПМНЕ – од таму реагираат (ВИДЕО)

Нервозата кај СДСМ е се поприсутна. Во текот на вчерашниот ден сите бевме сведоци на еден немил настан во кој активист на СДСМ се обиде...