Хроника Кисела Вода

Американка направила хаос во Скопје: Агресивно се однесувала кон соседите

Според пријавата, таа агресивно се однесувала кон дел од станарите.

Американка направила хаос во Скопје: Агресивно се однесувала кон соседите

На 29.02.2024 во 23.15 часот, полициски службеници од Полициската станица Кисела Вода ја привеле К.А.Р.(49) од САД затоа што во зграда на подрачјето на Кисела Вода го нарушила јавниот ред и мир.

Според пријавата, таа агресивно се однесувала кон дел од станарите.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

To top