Хроника

35 годишна жена нападната среде Центар од својот 57 годишен брачен другар

35 годишна жена нападната среде Центар од својот 57 годишен брачен другар

Вчера во 15:30 часот во СВР Скопје, 35-годишна жена пријавила дека околу 13:30 часот во близина на угостителски објект на подрачјето на Центар била физички нападната од нејзиниот брачен партнер, 57-годишниот Д.Н. од Скопје, кој ѝ упатувал и закани, соопшти МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

To top