Економија

Го донеле од затвор во болница, па починал – телото веднаш дадено на обдукција

Го донеле од затвор во болница, па починал – телото веднаш дадено на обдукција

На 04.12.2023 во 07.43 часот во СВР Скопје била пријавено дека во 06.30 часот од Казнено-поправната установа Затвор Скопје во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ со здравствени проблеми бил донесен Л.Ф.(1962) од Гостивар.

Во 07.55 часот лекар констатирал смрт, а по наредба на јавен обвинител телото било дадено на обдукција.

To top