зоран заев

Пронајдени се 1970 резултати на тема „зоран заев“
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Додека Заев и неговите ја раскрчмуваат државата и делат милионски тендери, граѓаните газат по кал и немаат водовод и канализација

Зоран Заев ништо не работи. Неговите лаги веќе не минуваат. Неговото „ќе” и празните ветувања со кои ги потценува обичните луѓе, предизвикуваат...
Вести

Заев револтирана жителка нарече дека сценира претстава, таа нему и на Наумовски му докажа дека не и е асфалтирана улицата и нема канализација

Денеска премиерот Зоран Заев присуствуваше на увид на изградба на спортска сала во ОУ Јоаким Крчоски во Волково. Таму беше нападнат...
Вести

Дали Заев се противи да нема амнестија за политичари, и политичари да не бидат амнестирани зошто сака уште една амнестија за неговите криминали?

Дали Заев се противи да нема амнестија за политичари, и политичари да не бидат амнестирани зошто сака уште една амнестија за неговите...
Вести

„Заев и Ангеловска вчера наместо првичните планираните 9.2 милиони евра, ја задолжија државата за 24 милиони евра“

Зоран Заев и Нина Ангеловска вчера наместо првичните планираните 9.2 милиони евра, ја задолжија државата за 24 милиони евра, истакна Лилјана...
Вести

Николоски во интервју за КУРИР: Европските и светските лидери се разочарани од Заев, се срамат што некогаш го поддржувале

Немам јас повеќе информации од тоа што има Владата, но има суштинска разлика помеѓу мене и МНР или претседателот на Владата, а тоа е дека...
Вести

Мицкоски со две пресконференции го матираше премиерот: Амнестијата како пракса станува посакувана опција за веќе еднаш амнестираниот Заев

Молк од кабинетот на премиерот Зоран Заев и неговата матична партија СДСМ откако Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ отворено побара од Заев...
Вести

Мицкоски го вади на чистина Заев: Темата со амнестијата е измислена од власта, ајде да забраниме амнестија на политичари!

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес предложи да биде забранета амнестијата за политичарите. -Да се отвори дебата, да се консултира...
Вести

Пред масовниот протест на „Зелена револуција“, организаторите добиле покана од Заев: Еве што му одговорија граѓаните на премиерот

Непосредно пред почетокот на петочниот Марш кој ние, 29 граѓански здруженија и организации од цела држава, заеднички го организиравме...
Вести

„Заев преку Уставниот суд создава можност после поразот на следните предвремени парламентарни избори да биде амнестиран“

Зоран Заев преку Уставниот суд создава можност после поразот на следните предвремени парламентарни избори да биде амнестиран за сите...
Вести

Какви хипотеки има Заев кон СЈО: За 12 илјади евра бараше оставки од ДИК, а сега ги правда обвинителите за стотици илјади евра

Откако во јавноста се обелодени аферата КЕШ граѓаните останаа запрепастени од бонусите кои ги добивале обвинителите вработени во СЈО,...
Вести

Мицкоски: Единствено што добивме со оваа Влада е уназадување, декаденција и примитивизам – ајде да ги пресликаме во Македонија европските стандарди

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски говорејќи за престојните паралментарни посочи дека Изборниот законик е само парче...