земјоделци

Пронајдени се 99 резултати на тема „земјоделци“
Вести

За земјоделците никако да дојде животот ветуван од СДСМ- се жалат на ниската цена на пченицата, министерот одбива средба!

Земјоделците се жалат на ниската цена на пченицата со која не можат да ги покријат трошоците, објавува ММС. Земјоделците од полошко...
Вести

ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ СЕ ПОРАЗОЧАРАНИ ОД ВЛАСТА: Намалени површините под пченица, тутун и домати, пад и на бројот на добитокот

Намалени се површините под пченица, тутун и домати, намален е бројот на добитокот, намалено е и производство на сите видови месо освен...
Вести

Трипуновски до Димковски и Спасовски: Почитувани љубители на бадем и лешник, купивте апетисани, а сега скратете од луксуз и дајте им на земјоделците

Почитувани господа од власта, Трајане и Оливер – љубители на макијато, еспресо, бадем и лешник! По 100 пат сте фатени во лага, а ова е...
Вести

Трипуновски: За да се спречат несакани последици, предлагам рокот за ажурирање на податоци да се продолжи за 1 месец

Паниката која што се создаде кај граѓаните заради Корона вирусот ги зафати и земјоделците кои се во ек на ажурирање на податоци во единствениот...
Вести

Револтирани земјоделци го блокираа влезот на Скопје- ќе протестираме додека власта и министерството за земјоделие не ни ги исплатат штетите

Револтирани земјоделци денеска го блокираа влезот на Скопје поради ветените, а неисплатени оштети од Министерството за земјоделство...
Вести

Земјоделци од скопско идниот петок ќе ја блокираат обиколницата: Власта со години лаже дека ќе ни исплати оштета од непогодите во 2018

Разочарани земјоделци денеска протестираа пред Министерството за земјоделство поради неисплатата на штетите од елементарните непогоди...
Вести

ПЛЕТВАР БЛOKИPAH: Тутунарите на протecт, барале средба со министерот- им одговориле „кои сте вие па со министерот да се сретнете“?!

Прилепските тутунари излегоа на протест блокирајќи го преминот кај Плетвар. До Нова Година откупот и исплата на тутунот во прилепскиот...
Вести

Трипуновски во посета на општина Лозово: Трајане земјоделците од оваа општина те бараат да им објасниш зошто едно им ветуваш, а на друг начин постапуваш

Дополнителниот заменик министер за земјоделие, Цветан Трипуновски денеска беше во посета на општина Лозово, каде што се сретна со голем...