загинат

Пронајдени се 29 резултати на тема „загинат“
Фудбал

ТРАГЕДИЈА ВО ОХРИД: Млад српски фудбалер рипнал од карпа, а во водата се удрил исто така во карпа – ова се страшните детали

Никола Стевановиќ Коле (26), млад фудбалер од селото Доње Краинце кај Лесковац, почина во болница, по 12 дена борба за живот, како последица...
Хроника

Тешка сообраќајна несреќа во Македонија: Со „Опел зафира“ удрил во „Голф“, па излетал од коловозот и загинал на лице место

На 21.07.2019 во 01.10 часот на магистралниот пат Струмица-Радовиш, на делницата за Струмица до Василевска раскрсница, Ј.Ц.(33) од с.Ораовица,...