врховен суд

Пронајдени се 29 резултати на тема „врховен суд“
Вести

Мицкоски бара итно делување на ЈО, одговорност на Заев за злоупотреба и ревизија на работата на врховните судии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ од вчерашниот масовен протест порача дека од институциите бараат покренување на истрага за злоупотреба на службената...
Вести

Тошковски: СДСМ се обидува да ја сокрие вистината која ја слушнаа сите, како Заев вели дека под негова команда се Јанева и Врховниот суд

ВМРО-ДПМНЕ е должна пред граѓаните на Република Македонија да ја обелодени вистината која што пристигнува до нас од страна на голем...
Вести

Експлодира аудио бомба за мафијата:”Договорено е паѓаат случаите, Катица знае, Врховен суд ќе донесе одлука, без Заев не се може”

Пратеникот Антонио Милошоски денес од седиштето на ВМРО-ДПМНЕ објави нова аудио бомба од која може да се слушне гласот на Зоран Заев...