временска прогноза

Пронајдени се 1486 резултати на тема „временска прогноза“
Вести

УХМР СО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Ќе се изненадите од тоа што следува за време на викендот, особено подгответе се за во понеделник!

Времето утре ќе биде облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд. Повеќе врнежи ќе има во западните и југозападните делови од земјава. Во...